Wchodząc na stronę, wyrażasz zgodę na używanie plików cookies (zgodnie z ustawieniami swojej przeglądarki). Więcej informacji można znaleźć tutaj .

- Czy pani w szkole może czytać nasze liściki miłosne? Dzieci w ogóle mogą pracować? – na te pytania cierpliwie odpowiadał Rzecznik Praw Dziecka, pan Marek Michalak.

 

Na spotkanie z rzecznikiem przyjechało dziesięcioro dzieci z Oleśnicy wraz ze swoimi tutorami. Ta wizyta była nagrodą przyznaną przez partnera projektu AKADEMIA SUKCESÓW w ogólnopolskim konkursie na wydarzenie społeczne.  - Dzieci postanowiły, że chcą pomóc 6-letniej Martynce, która przeżyła tragiczny wypadek samochodowy. Zginął jej tato, a mama przebywa w szpitalu. Dziewczynka doznała wielu urazów i w dalszym ciągu potrzebuje rehabilitacji. Dzieci włączyły się w zbiórkę pieniędzy dla dziewczynki. Na charytatywny „Bieg dla Martynki”, który odbył się w Oleśnicy, upiekły babeczki i własnoręcznie przygotowały medale - wyjaśnia Karolina Rasała, lider w Kolegium SP nr 2 w Oleśnicy.

- Serdecznie Wam gratuluję, wiem, że nie było to łatwe zadanie, ponieważ konkurs jest ogólnopolski – podkreślał Marek Michalak, który był bardzo ciekawy zainteresowań dzieci. – Ja chcę zostać astronautą! Ciekawi mnie cały kosmos! – tłumaczył Maciuś. Mały Tomek pochwalił się pięcioma dyplomami z czytania i zdradził, że interesuje go mitologia grecka.

Podczas spotkania dzieci dowiedziały się jakie mają prawa. – Ja mam prawo na przykład do nauki i prywatności! Pani wychowawczyni chyba nie może czytać moich liścików miłosnych – mówił 9-letni Jaś. Po rozmowie na podopiecznych czekało mnóstwo atrakcji, między innymi zwiedzanie Warszawy. – Co chcecie najbardziej zobaczyć w stolicy? – pytał rzecznik. – Mc Donalda!!!!!- dzieci wykrzyknęły chórem. Dla większości z nich to była pierwsza wizyta w Warszawie. 

 

 

 

Akademia Sukcesów